Dieta owocowo-warzywna dr Ewy Dąbrowskiej dostępna jako catering w pudełkach to ostatnio jeden z najpopularniejszych sposobów na oczyszczanie organizmu. Dzięki ograniczeniu spożywania produktów zwierzęcych i komponowaniu posiłków na warzywach, owocach oraz dużej ilości przyjmowanej wody, organizm zaczyna bowiem proces samoleczenia się, który korzystnie wpływa na przywrócenie równowagi przemiany materii. Dieta Dąbrowskiej to rodzaj głodówki leczniczej stosowanej przez ściśle określony czas, która opiera się na warzywach niskoskrobiowych: zarówno korzeniowych, jak i liściastych, kapustnych czy dyniowatych, a także owocach: niskocukrowych, dostarczających do organizmu niezbędnych enzymów, mikroelementów i witamin. Dieta owocowo-warzywna powinna być również uzupełniana spożywaniem dużej ilości napojów, głównie w postaci wody, ale również soków warzywnych i owocowych, herbat owocowych i ziołowych czy wywarów z warzyw.

Pudełka, w jakich dostarczana jest dieta doktor Dąbrowskiej pozwalają na spożywanie urozmaiconych posiłków pięć razy dziennie, dzięki czemu osoby podejmujące głodówkę nie muszą martwić się o zakup niezbędnych warzyw i owoców, a także przygotowywanie posiłków. Każdy z zestawów uzupełniony jest zakwasem z buraka, który również polecany jest jako dobroczynny napój dla naszego organizmu. Po zakończeniu postu, który według zaleceń powinien trwać 42 dni, zalecane jest stopniowe wprowadzanie zabronionych w jego trakcie produktów i komponowanie swojej diety z warzyw, owoców, ziaren, roślin strączkowych oraz niewielkiej ilości produktów zwierzęcych.

cena diety post dr Dabrowskiej wynosi 69,00 zł/dzień

Nasze zestawy składają się z 5 posiłków dziennych t.j.: 

 • śniadanie
 • pierwsza przekąska
 • obiad
 • przekąska druga
 • kolacja

Do każdego zestawu dodajemy zakwas z buraka :)

Dr Dąbrowska- autorka postu leczniczego opisuje uzdrawiające działanie diety:

"Późniejsze doświadczenia uzyskane na podstawie obserwacji pacjentów stosujących dietę pozwoliły mi utwierdzić się w przekonaniu, że faktycznie organizm posiada fenomenalne zdolności samoleczenia. Polegają one na uruchomieniu w czasie postu autofagii, czyli niszczeniu zwyrodniałych komórek i pozyskiwaniu z nich glukozy (niezbędnej dla serca i mózgu), której dowóz w czasie postu jest znikomy. Jednocześnie zniszczone i chore struktury są odzyskiwane w procesie „recyklingu” i służą jako materiał do odbudowy nowych i zdrowych komórek, co wykazał w 2016 roku laureat nagrody Nobla Yoshinori Ohsumi.

Przez okres do 42 dni w zależności od wskazań, zaleca się dietę opartą na warzywach niskoskrobiowych: korzeniowych (marchew, buraki, seler, pietruszka, rzodkiew), kapustnych (kapusta, kalafior, brokuł), cebulowych (cebula, por, czosnek), dyniowatych (dynia, kabaczek, ogórki), psiankowatch (pomidor, papryka), liściastych (sałata, natka pietruszki, zioła). Równocześnie można spożywać niskocukrowe owoce, takie jak: jabłka, grejpfruty, cytryny i nieduże ilości jagód. Szczególnie cenne są zielone soki, które pochodzą z zielonych pędów roślin. Są one bogatszym źródłem bioaktywnych składników niż korzenie, zawierają chlorofil, którego budowa chemiczna jest podobna do hemoglobiny, mają aktywne enzymy, które oczyszczają, odtruwają, odnawiają krew, ułatwiają trawienie, alkalizują, dostarczają tlenu, energii, witamin i minerałów w najlepiej przyswajalnej postaci (przykłady zielonych pędów na soki: natka pietruszki, seler naciowy, botwina, mniszek, pokrzywa, szczaw, szpinak, brokuł, kapusta, sałata, kiełki lucerny, trawa z pszenicy).

Warzywa i owoce można jeść na surowo, w postaci surówek, zup warzywnych przyprawianych ziołami, warzyw duszonych i pieczonych.

Wśród napojów poleca się picie wody, soków warzywnych i owocowych, herbat owocowych lub ziołowych, kompotów bez cukru, wywarów z warzyw. W czasie kuracji nie należy spożywać żadnych innych pokarmów, na przykład chleba, kasz, oleju itp. Nie należy również pić kawy, mocnej herbaty, alkoholu ani palić papierosów".

żródło: ewadabrowska.pl/dieta-warzywno-owocowa

Po zakończeniu postu należy przeprowadzić tzw "wyjście z postu" na podstawie zaleceń dr Ewy Dąbrowskiej. Zapewniamy przygotowanie posiłków na obydwa etapy: "postu" oraz "wyjścia".

Post dr Dąbrowskiej składa się z dwóch etapów:

 • Etap pierwszy: głodówka lecznicza, czyli etap oczyszczania z toksyn i  odkwaszania organizmu - powinieen trwać maksymalnie 42 dni
 • Etap drugi:  stopniowe wprowadzenie zakazanych podczas postu produktów. Etap wyjścia z postu powinien trwać dokładnie tyle samo dni co sam post.

Dieta owocowo-warzywna - catering pudełkowy dr Dąbrowskiej

Dieta owocowo-warzywna zyskała popularność również z uwagi na fakt, że nie jest ona szczególnie uciążliwa. Nie pojawiają się bowiem przy jej stosowaniu nieprzyjemne odczucia uboczne, jak ciągłe ssanie w żołądku, drżenie rąk czy ogólne osłabienie. Dieta Dąbrowskiej, ze względu na znajdującą się w niej dużą ilość surowych warzyw i owoców, które należy dokładnie i długo przeżuwać daje bowiem wrażenie, że spożywamy posiłki przez długi czas. Jakich efektów można spodziewać się po jej zastosowaniu?

Dieta doktor Ewy Dąbrowskiej nie ma na celu zrzucenia kilogramów, ale odzyskania równowagi w organizmie. Chudnięcie odbywa się niejako przy okazji, choć ze względu na to, że dziennie spożywamy w niej około 600 kcal, następuje wyjątkowo szybko i spektakularnie. Przede wszystkim jednak dieta dr Dąbrowskiej ma na celu:

 • zwiększenie odporności,
 • poprawę przy schorzeniach neurologicznych,
 • poprawę funkcjonowania układu hormonalnego,
 • pomoc w zespole metabolicznym X, który obejmuje osoby z cukrzycą, otyłością, nadciśnieniem, chorobą wieńcową lub zakrzepicą.

Jeśli szukasz możliwości odbycia postu leczniczego, ale brakuje Ci czasu na zakupy oraz przygotowanie posiłków, dobrym rozwiązaniem będą pudełka z cateringiem opartym na jego zasadach, który można zamówić w Warszawie.

Od 14 lat działamy w mieście Warszawy, a naszą specjalnością stała się właśnie dieta owocowo-warzywna. Catering przygotowany według zasad doktor Dąbrowskiej zawiera odpowiednio zbilansowane i atrakcyjnie podane posiłki, co pozwala nam wspierać naszych klientów w procesie przejścia postu oraz wychodzenia z niego.