Dieta dr Ewy Dąbrowskiej ma charakter głodówki leczniczej, który powinien być stosowany wyłącznie jako okresowa kuracja. Dostarcza enzymów, mikroelementów, witamin a także korzystnie alkalizuje i odtruwa, wzmacnia własne, samoleczące mechanizmy oraz przywraca równowagę przemian. Po zakończeniu postu zaleca się włączenie na stałe naturalnego pokarmu opartego na warzywach, owocach, ziarnach, roślinach strączkowych z dodatkiem produktów zwierzęcych.

cena diety post dr Dabrowskiej wynosi 69,00 zł/dzień

Nasze zestawy składają się z 5 posiłków dziennych t.j.: 

  • śniadanie
  • pierwsza przekąska
  • obiad
  • przekąska druga
  • kolacja

Do każdego zestawu dodajemy zakwas z buraka :)

Dr Dąbrowska- autorka postu leczniczego opisuje uzdrawiające działanie diety:

"Późniejsze doświadczenia uzyskane na podstawie obserwacji pacjentów stosujących dietę pozwoliły mi utwierdzić się w przekonaniu, że faktycznie organizm posiada fenomenalne zdolności samoleczenia. Polegają one na uruchomieniu w czasie postu autofagii, czyli niszczeniu zwyrodniałych komórek i pozyskiwaniu z nich glukozy (niezbędnej dla serca i mózgu), której dowóz w czasie postu jest znikomy. Jednocześnie zniszczone i chore struktury są odzyskiwane w procesie „recyklingu” i służą jako materiał do odbudowy nowych i zdrowych komórek, co wykazał w 2016 roku laureat nagrody Nobla Yoshinori Ohsumi.

Przez okres do 42 dni w zależności od wskazań, zaleca się dietę opartą na warzywach niskoskrobiowych: korzeniowych (marchew, buraki, seler, pietruszka, rzodkiew), kapustnych (kapusta, kalafior, brokuł), cebulowych (cebula, por, czosnek), dyniowatych (dynia, kabaczek, ogórki), psiankowatch (pomidor, papryka), liściastych (sałata, natka pietruszki, zioła). Równocześnie można spożywać niskocukrowe owoce, takie jak: jabłka, grejpfruty, cytryny i nieduże ilości jagód. Szczególnie cenne są zielone soki, które pochodzą z zielonych pędów roślin. Są one bogatszym źródłem bioaktywnych składników niż korzenie, zawierają chlorofil, którego budowa chemiczna jest podobna do hemoglobiny, mają aktywne enzymy, które oczyszczają, odtruwają, odnawiają krew, ułatwiają trawienie, alkalizują, dostarczają tlenu, energii, witamin i minerałów w najlepiej przyswajalnej postaci (przykłady zielonych pędów na soki: natka pietruszki, seler naciowy, botwina, mniszek, pokrzywa, szczaw, szpinak, brokuł, kapusta, sałata, kiełki lucerny, trawa z pszenicy).

Warzywa i owoce można jeść na surowo, w postaci surówek, zup warzywnych przyprawianych ziołami, warzyw duszonych i pieczonych.

Wśród napojów poleca się picie wody, soków warzywnych i owocowych, herbat owocowych lub ziołowych, kompotów bez cukru, wywarów z warzyw. W czasie kuracji nie należy spożywać żadnych innych pokarmów, na przykład chleba, kasz, oleju itp. Nie należy również pić kawy, mocnej herbaty, alkoholu ani palić papierosów".

żródło: ewadabrowska.pl/dieta-warzywno-owocowa

Po zakończeniu postu należy przeprowadzić tzw "wyjście z postu" na podstawie zaleceń dr Ewy Dąbrowskiej. Zapewniamy przygotowanie posiłków na obydwa etapy: "postu" oraz "wyjścia".

Post dr Dąbrowskiej składa się z dwóch etapów:

  • Etap pierwszy: głodówka lecznicza, czyli etap oczyszczania z toksyn i  odkwaszania organizmu - powinieen trwać maksymalnie 42 dni
  • Etap drugi:  stopniowe wprowadzenie zakazanych podczas postu produktów. Etap wyjścia z postu powinien trwać dokładnie tyle samo dni co sam post.

tagi: dieta dąbrowskiej, dieta lecznicza dąbrowskiej, dieta warzywno owocowa